Miss poupě a Dívka roku

21. května 2008 v 18:05 | Jan Kolář |  komentáře k vystoupením
Honza Kolář mi poslal celý článek o vystoupení našich holek v DK Rumburk a tak ho přidávám:
Miss Poupě aneb kdo si počká, ten vystoupí
V sobotu 16.2.2008 se jiříkovské mažoretky pod vedením pí Berkové a Marschnerové zúčastnily vystoupení v kulturním domě Střelnice v rámci finále miss Poupě a dívka roku 2008.Děvčata se na vystoupení těšila, dcera nemohla ani dospat. Sraz jim organizátoři soutěže nařídili na 13:00. Ihned po příjezdu nás rodiče(doprovod) čekala studená sprcha. Co jedna, hned dvě. Nejdříve po nás po doprovodu chtěli 50,-Kč vstupné ( vystoupení dětí trvá 3 min.) se slovy "vydělávat musí každý". Ještě paní zapomněla na poplatek za kameru a foťák. Souhlasil bych se vstupným, pokud bych chtěl sledovat celý program miss, ale ne jako doprovod na jediné vystoupení. Druhá sprcha přišla hned vzápětí, když nám bylo řečeno, že děvčátka vystoupí mezi 15:00-15:30. Tak jsme odjeli domů a vrátili se na sraz č.2 v 14:30.
Od té doby malé mažoretky(většina předškolního věku) čekaly v zákulisí na malém prostoru další téměř dvě hodiny na své vytoužené vystoupení.Vedoucí našich mažoretek se ze všech sil snažily zabavit malé mažoreťandy různými slovními hrami a neustále odpovídat na jejich otázky"kdy už půjdeme vystupovat?, proč tady tak dlouho čekáme?"Organizátoři nebyli schopní zařadit malé mažoretky na začátek vystoupení, místo nich vystupovala podstatně starší děvčata.Neustále bylo jejich vystoupení oddalováno a komunikace z řad organizátorů byla na bodě mrazu. Bohužel jim ani během toho úmorného čekání nenabídli alespoň pití.Já vím, organizátoři nesmí prodělat a dvě dvoulitrovky limonády pro malé děti by se do rozpočtu už nevešly.
Nakonec v 16:20 naše mažoretky téměř po třech a půl hodinách čekání předvedly vynikající 3minutové vystoupení a mohly jsme ještě v sobotu odjet domů.
Dodnes jsem nepochopil, proč byl sraz ve 13:00. Nevím, kde brali organizátoři inspiraci na dlouhé čekání dětí ( že by volba prezidenta?, ale ta snad byla rychlá nebo ne?). Na všem negativním hledej i pozitivní a já našel. Pokud dcerka doma zlobí, říkám jí nezlob nebo pojedeš vystupovat na miss Poupě do Rumburka.A ono to zabírá.
Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím mažoretek pí Berkové a Marchnerové za trpělivost s čekajícími děvčátky, holkám-mažoretkám za skvělé vystoupení a reprezentaci Jiříkova a organizátorům za " fakt příjemně strávené sobotní odpoledne a bohatý kulturní zážitek v předsálí rumburské Střelnice".
Jan Kolář- Jiříkov - otec jedné z mažoretek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama