prázdniny_6 a půl-kam na výlet

5. srpna 2008 v 19:56 | Miroslav Vachta |  prázdniny 2008
Kam na výlet v seveních Čechách a nejen tam. Jěště stále jsou prázdniny, a tak se můžeme vydat na výlety po hradech a zámcích.

Tady máte odkazy na některé stránky, které se touto tématikou zabývají. Jako první je tu http://hrady.hyperlink.cz/stare3.htm stránka o severních Čechách. Jsou to hrady na dobových obrazech, tedy aby jste věděli "do čeho jdete". Můžete si zde nastavit i jiný kraj v Čechách, dle libosti. V zápatí autor uvádí i zdroje, kde čerpal. Jsou to taky zajímavé odkazy.

Další web http://www.ceske-hrady-a-zamky.wz.cz/ je zaměřen na hrady a zámky. Je to spíše seznam webů s památkami, které se o nich rozepisují a nabízejí tipy na výlety atd....

Tyto stránky http://www.rozhlas.cz/hradyazamky/severnicechy jsou o tom, ve kterém větším městě, je jaká památka.

Tento web http://www.vyletnik.cz/hrady-a-zamky/severni-cechy/ je dobrý v plánování výletů, ukáže vám místo i na mapě, takže nemusíte bloudit. Najdete zde i rozhledny http://www.vyletnik.cz/rozhledny/severni-cechy/

Rozhledny můžete hledat i zde http://www.rozhledny.com/objekt.php?id_objektu=72 a to nejen u nás, ale i na Slovensku, v Německu, Polsku, Maďarsku, Rakousku, a v ostatních státech.

Jako poslední vám zde uvádím adresu na Dinopark v Kleinwelka u Bautzenu, kde se vaše děti určitě pobaví. Jde zde uplatnit i rodinné vstupné. http://www.saurierpark.de/default_JS.aspx. Taky mapa neuškodí. Z Bautzenu:
a z Ebersbachu na místo:

Tak snad jste si vybrali, kam vyrazíte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama